parallax background

Tvarūs namai iš gamtos.

Molio ir kanapių spalių
ekologiški namai, atitinkantis A++ klasę.

 

Ekologiška statyba pasaulyje vystosi gana sparčiai.

Atsiranda vis daugiau žmonių, kurie suinteresuoti gyventi ekologiškai. Vilniaus Gedimino technikos universitetas kartu su partneriais sukūrė pirmąją Lietuvoje moksliniais tyrimais grįstą ekologinės statybos technologiją. Pagrindinė kompozicijos medžiaga nedegtas molis, tuomet kanapių spaliai ir įvairūs natūralūs, žmogaus sveikatai nekenksmingi priedai. Kanapių spaliai šiame mišinyje naudojami kaip užpildas, jie suteikia geras savybes. 

Molio ir kanapių spalių mišinys yra pirmoji moksliniais tyrimais grįsta ekostatybos technologija. Iš tokio mišinio pastatyti namai turi daug privalumų: žiemą jie išlaikys šilumą, o vasarą bus pakankamai vėsūs, šio būsto gyventojai galės džiaugtis puikiu mikroklimatu, nes geras garų pralaidumas užtikrins, kad namai kvėpuoja. Be to, tokio namo apipavidalinimo ir architektūriniai sprendimai gali būti labai individualūs – kadangi masė yra plastiška, galima išgauti įvairias formas. Statybai naudojamas standartinis pamatas, ant jo statoma siena iš molio ir kanapių mišinio.


 

Naudojame tik vietines medžiagas. Mūsų kuriamam mišiniui tinka lietuviškas molis, kurio šalyje turime daug. Kanapių spalius perdirba Lietuvoje veiklą vystančios įmonės.

Būsime pirmieji mūsų šalyje pasiūlę moksliniais tyrimais grįstus ekologinės statybos sprendimus visiems, norintiems turėti tokį būstą, – teigia Dr. Valdas Balkevičius. Mūsų tikslas, kad ši statyba būtų prieinama kuo platesniam žmonių ratui.


Susisiekti

Molio ir kanapių spalių ekologiškas namas,

atitinkantis A++ klasę

Statybų Gidas
2023 Balandžio 15 d
Statybų Gidas
2023 Kovo 04 d
Statybų Gidas
2023 Vasario 25 d
Statybų Gidas
2023 Sausio 14 d
Statybų Gidas
2022 Gruodžio 03 d

+370 641 57607